Ali Altay – Nalınada Vur

BİLGİ

Ajans : Kınay Production
Web Site : https://www.youtube.com/watch?v=xB2-KFlO5NA

Ali Altay biyografi

Ali Altay müzik yaşantısına 9 yaşında ilkokul öğretmeninin keşfiyle merhaba dedi. Henüz 5. sınıfta iken çigan orkestrasında vurmalı çalgılarla gruba eşlik ediyordu. Kendisinden yaşca hayli büyük olan müzisyenlerin arasında, usta-çırak ilişkisiyle müziği öğrenmeye çalışıp sahne terbiyesi aldı. 13 yaşına geldiğinde sesini kullanmasıyla da dikkatleri üzerine çekti ve artık davul çalıp, şarkı söylüyordu. Bu arada birçok sanatçıya gerek davulcu gerek back vocal kimliği ile eşlik etti.

 

20 yaşında askere gitmesiyle kendisine yine müzisyenlik görevi verildi. Askerlik dönüşü bir süre ustalarından öğrendiklerini Mersin Silifke Belediyesi kültür müdürlüğünde minik öğrencileri ile paylaştı. Bu süreçten sonra benimsediği, yapmak istediği müzik için kendi grubunu kurup solist olarak yoluna devam etti.Müziği ve yorumuyla daha büyük kitlelere ulaşmak isteği ile 1999’da İstanbul’a geldi.

İstanbul’da devam ettiği müzik kariyerine 4 albüm,3 single çalışması ve 3 de karma albümde yer alarak imza attı.

Sahne performansı ile dikkat çeken Ali Altay yurtiçi ve yurtdışında en çok konser yapan sanatçılar arasında…

 

 

Ali Altay biyografi İngilizce

Ali Altay said hello to the music life when he was 9 in primary school. When he was in class 5 he  percussed with çigan group. He learned music with senior pretty big musicians. When he was at age 13 he started to play drums and singing. Meanwhile many artist need drummer and need back vocal so he was playing with them.

When he was 20 he joined army as a musician. After military he return back to mersin silifke and teached young students what he learned . After all he made his own music group and he was the group’s soloist. To meet more and more people and progress himself, he moved to İstanbul in 1999. In istanbul he made 4 albums, 3 single study and 3 mix album . Ali Altay also plays in abroad as most artists.

 

SANATÇI GÖRSELİ

ŞARKI SÖZLERİ