ASLI – BEHZAT – ESKİ GÜNLER

BİLGİ

Ajans : Kınay Production
Web Site : https://www.youtube.com/watch?v=hAcdcT4VZVQ

 

 

 

Aslı

19 Aralık 1978 de İzmir’de  dünyaya gelen Aslı Özalp  ilk ,orta ve lise eğitimlerini İzmir’de tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksek Okulu’ndan mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde okumaya devam etti. Okul hayatı hiçbir zaman hayatında önemli bir yer işgal etmedi ve aidiyet hissedemediği için  çok fazla okul değiştirdi.

Müziksever bir ailede dünyaya gelen Aslı Özalp ,ilkokul çağlarında mandolin ,ve orta okul döneminde ud ve Tsm eğitimi aldı. İlk şarkısını ilkokul çağlarında besteledi ve ilk sahnesine ilkokul mezuniyetinde çıktı. İçine kapalı bir çocukluk dönemi yaşayan Aslı Özalp , iç dünyasından dışarda olan biteni sessiz bir gözlemci gibi izledi, yorumladı ve teşhis etti. Lise yıllarında edebiyat ve felsefeye olan ilgi ve yeteneği tam olarak ortaya çıktı.

Ailesinin müzik tercihlerinden ve içerisinde bulunduğu  kültürel ortamların çeşitliğinden dolayı henüz beş altı yaşlarındayken bir yandan  yoğun olarak yabancı hitleri dinleme  imkanı bulmuş ,bir yandan Türk sanat müziği, halk müziği, özgün müzik ve arabeske kadar uzanan geniş bir yelpazede müzikle muhataplık kurmuştur. Lise yıllarında rock ve folk müziğe merak saran  Aslı Özalp’in ruh dünyasında çok özel bir temas kurduğu ilk müzisyen Fikret Kızılok’tur. Hayata dair daima anlatacak öyküleri, söyleyecek sözleri olan Aslı Özalp ,söz ve manaya en az müziğe olduğu kadar aşıktır.

 

Behzat

1981 yılı karlı bir kış gününde, ailesinin   yedi çocuğunun ikincisi olarak Siirt Eruh’un Ekinyolu köyünde dünyaya gelen Behzat Özalp, ilkokulun ilk yıllarını doğduğu köyde, son iki yılını  ve ortaokul eğitimini Siirt’te tamamladı.1997 yılında ailesinin İzmir’e göç etmesiyle birlikte ,hem  ailesine destek olmak hem de içinde turizm ortamına karışarak gelişme heyecanı duyduğu için sırasıyla Kapadokya ve Selçuk’ta turistik  satış mağazalarında çalışarak hem dil öğrendi hem de  dışarıya açılarak kendini geliştirmiş oldu.

1999 yılında kendi kazancıyla almış olduğu ilk gitarıyla denemeler yapmaya başladı ve bir süre sonra yerel bir rock grubunun gitaristliğini üstlenerek ilk yerel konser deneyimini gerçekleştirdi. Bu genç yaşlarda   kendi turistik  mağazasını açan Behzat Özalp, işi sayesinde dünyanın pek çok bölgesinden gelen müzisyenlerle tanışıp onlardan feyz alarak  birlikte  çalışmalar yapma  şansını yakaladı. Dünya’nın her yerinden arkadaşlar edindi ve kendi içinde tam olarak doğu ve batının kültürel değerlerini ve müziğini sentezleme olanağı elde etti.

Gitarda dünyaca ünlü virtüöz Joe Satriani ‘ye özel bir hayranlık duyup kendisine model alan Behzat Özalp,2003’te geçirdiği bir trafik kazasında sol kolundan ciddi şekilde yara alarak bir süre hissiz ve işlevsiz kalan kolu nedeniyle gitardan uzak kalmış ,içine kapanmış ve bu dönem müzikal yolculuğunda yeni bir boyutun içine dalmıştır. Bu süreçten sonra yoğun bir spiritüel uyanış ve arayış içerisinde kendini bulan müzisyen ,kendi doğaçlamalarına yoğunlaşmış ,içinde  duyduğu melodileri enstrümantal tarzda yorumlamaya başlamıştır.

 

 

 

Asl-ı Behzat

Spiritüel bir topluluk içerisinde birbirini bulan  Aslı ve Behzat’ın ilk  diyalogları müzik sohbeti üzerine olmuştur.2009 yılında Selçuk’ta ilk karşılaştıkları dönem , Behzat besteler yapmakta ve aslı şarkı sözleri yazarak bunları müziklemeye  çalışmaktaydı. Kısa süre içinde evlenen Aslı  ve Behzat ,uzun yıllar spiritüel konularda çalışmalar yapmış  ,müzikal eserlerini birlikte üretmiş  ve halen  üretmeye devam etmektedirler.

 

 

 

 

 

 

SANATÇI GÖRSELİ

ŞARKI SÖZLERİ