Ayıp Olmaz Mı

BİLGİ

Doğum Günü : 21/12/2015 (Yaş 6)
Doğum Yeri : Isparta
Meslek(ler) : Müzisyen / Grup
Tür : Alternatif Rock
Ajans : Kınay Production

Kuruluş ve ilk Albüm ”Aşk Bilmecesi” (2017)

Ayıp Olmaz Mı Ocak 2015’te Burak Öneği (Vokal) , Emre Çiftçi(Davul) , Serdar Er(Gitar) , Berkay Sözer(Bas gitar) tarafından Ispartada kuruldu.Stüdyo çalışmalarının ardından ilk sahnelerini 2016 yılında Isparta da yaptılar.2017 yılında albüm yapmaya karar veren grup Berkay Sözer ile yollarını ayırdıktan sonra boşalan Bas gitar kadrosuna Selçuk Yıldız geldi. Sözlerini Burak Öneği’nin yazdığı İlk şarkıları Aşk Bilmecesi ‘ni 2017 yılında Arpej Stüdyolarında kaydetmeye başladılar.Bu albüm , Arpej Yapım aracılığı ile 2017’nin Temmuz ayında yayınlandı. Aşk bilmecesi videosu ise grubun ilk videoklibidir.

Yalan Dünya (2017)

Aynı yıl içerisinde Ayıp Olmaz Mı ikinci teklisi ”Yalan Dünya” için tekrar stüdyoya girdi. 2017 yılının Ekim ayında Arpej Yapım etiketiyle tekli yayınlandı. Sözlerini Burak Öneği’nin yazdığı Yalan Dünya şarkıları birçok Rock müzik listesinde yerini aldı. Listelere girdikten sonra 2017 Mart ayında ilk turnelerini gerçekleştirdi ve daha sonra düzenli olarak farklı şehirlerde konserlerine başladılar.

Hayat Bana Gülümsüyor (2018)

Arpej Yapım ile sözleşmeleri biten Ayıp Olmaz Mı 2018 yılında hala bünyesinde bulundukları Kınay Productionile çalışmaya başladı. Kendi stüdyolarını kuran Ayıp Olmaz Mı sözlerini Burak Öneği’nin yazdığı yeni şarkıları ”Hayat Bana Gülümsüyor” kayıtları için tekrar stüdyoya girdi. Şarkı kayıtları bittikten sonra klip çekimlerini tamamlayan Ayıp Olmaz Mı 2018 yılı Ağustos ayında üçüncü şarkıları olan ”Hayat Bana Gülümsüyor” yayınladı. ”Hayat Bana Gülümsüyor” şarkıları da listelerde yerini almayı başardı. 2018 yılı Ekim ayında Ayıp Olmaz Mı altı şehri kapsayan Türkiye turnesine çıktı. Sahnedeki eğlenceli tavırlarıyla dikkatleri üzerine çeken Ayıp Olmaz Mı daha sonra birçok festivalde de sahne aldı.

 

Grup üyeleri 

Burak Öneği

Emre Çiftçi

Yusuf Çağlar

Emre Aydoğdu

SANATÇI GÖRSELİ