AZİZ – BENİMLE EVLENİR MİSİN

BİLGİ

Ajans : Kınay Production
Web Site : https://www.youtube.com/watch?v=T-vj9-VMUAM

Yıllar sonra  hatıralarımı sakladığım kutuda o evlilik cüzdanını buldum. Gülümseyerek hatırladım o günleri. Ona evlilik teklifi yapsam nasıl yapardım nasıl olurdu diye hayal ederek yazdım şarkıyı. Aslında biraz paralel evren gibi.

Klip çekiminde neler yaşandı

Klipte aslında şöyle de güzel bir detay var; klip için anlaştığımız oyuncu ile çekime iki gün kala bir pürüz çıktı ve iptal oldu.kısa süre içinde yeni birini bulmamız gerekti. Bir ajansla görüştük çok fazla seçenek vardı aslında ama hiçbiri içime sinmedi. Aklıma birden çocukluk arkadaşım geldi. Çocukluk aşkımdı kendisi(Damla) , çok uzun zamandır görüşmüyorduk ama bir mesaj atıp sormak istedim. O da kabul etti böylece böyle bir şarkının klibinde de çocukluk aşkımın bana eşlik etmiş olması klibe farklı bir anlam yükledi çocukluk aşkımla rol icabı evlendik.Paralel 3. Bir evrenin hikayesi de klipte olmuş oldu  yani :). Çekimleri doğup büyüdüğüm ilçede bir günde yaptık(Burdur/Bucak). 9 farklı mekanda  12 kişilik bir ekiple çekimler gerçekleşti epey yorucu bir gün oldu bizim için. Son sahnelerde meşalelerin yandığı yerde rüzgar ters esti hafif bir kaza atlattık. yanma tehlikesiyle karşı katşıyayız bir yandan korkuyoruz bir yandan çekim yapılıyor o an ben korkup kaçtım damla hala yerinde oturuyor beni utandırdı :))

Tarz:

Tarz olarak içimden geldiği gibi yapıyorum. Bestelerim arasında pop besteler de var ilerleyen dönemlerde onları da yayınlayacağım. Dinlediğim müzik türü yelpazesi çok geniş bu da müziğimi yaparken bana daha geniş bir yol yaratmamda faydalı oluyor. Dolayısıyla farklı türlerde besteler üretiyorum.

Albüm planı:
Aşkın evrelerini anlaran 12 şarkılık bir konseptim var . Bu şarkıları bir albüm altında birleştirmeyi isterim.

Kimleri etkilerim:Şarkınız ismi nedir
Beste söz aranje kimlere ait.
Bu şarkının sizin için önemini anlatabilir misiniz
Bu şarkıyla hedeflediğiniz noktayı anlatır mısınız
Sizce bu şarkıyla kimleri etkilersiniz ve kimler sizi dinler
Müzikal anlamda olacağınız son noktayı söyleyebilir misiniz
Neden böyle klibiniz teması bu yani ne düşündünüz bu hikayeyi çekerken
Bu şarkıdan sonra ki müzik süreci sizin için nedir ne planlıyorsunuz sonraki şarkı belli mi
Projelerinizi neye göre gerçekleştiriyorsunuz  – bu şarkının söz bestesi kime ait
Oluşum süreci nedir.  – klip çekiminde neler yaşandı –   müzikal hayatınızda ilginç detaylar var mı –  benimsediğiniz tarzı nasıl nitelendiriyorsunuz-  albüm planınız var mı – bundan sonra ki şarkınız belli mi beste kime ait – Pek çok kişi hayatını  doğru insanla birleştirmek ister ya da bunu hayal eder. Dolayısıyla bu şarkı herkese mutlaka birgün hitap edebilecek bir şarkı diyebilirim.

Önemi:
İnsanların hayatının en mutlu günü için atılan ilk adımın, evlilik teklifinin benim şarkımla yapılmış olması beni çok mutlu eder. O ana, hatta belki de düğündeki ilk dansa müziğimle ortak olabilmek pek tarif edilebilecek bir duygu değil sanırım.O duyguyu paylaşacak kadar hissettirebilmişsem ve hissettirebiliyorsam işte o zaman bir anlamı vardır (müzik yolculuğumdaki) bu adımların.

Müzikte Son nokta:
Müziğin bir sonu yok, bir gün vaktim dolunca buralarda olmadığım zamanlarda da müziğimin insanlara hala dokunabiliyor olması, kalıcı işler yapabilmek. Benden de ötesi diyelim…

Klibin teması:
Klipte ayrılmış ama birbirini unutamamış iki sevgili var. Ayrılığın üzerinden zaman da geçmiş ama eksik hissediyorlar her şey yolunda görünürken. E hayatta bazen adım atmak gerekir, adam elinde balon ve mektupla kapısını çalıyor kızın ama kabul eder mi etmez mi emin değil korkup kaçıyor. Kızın kabul ettiğini anlayınca koşup sarılıyor. Bir daha hiç bırakmamak üzere yeniden başlıyorlar.Hikaye mutlu sonla bitiyor yani finalde evliliğe uzanan bir yol oluyor.

Bu şarkıdan sonra:
Sonraki şarkı da belli. Yine bu hikaye ile bağlantılı ama filmi biraz geri sarıyoruz adamın ayrılık süreciyle ilgili. Çok karamsar da değil yalnız . Şimdiden onun da heyecanını taşıyorum.

Şarkının oluşum süreci:
18-19 yaşlarımdayken kız arkadaşımla evlilik hayalleri kurardık, önce üniversiteye gideriz  okullar bittikten sonra evleniriz diye zaman zaman konuşurduk. Bir gün bana sahte bir evlilik cüzdanı vermişti içinde isimlerimiz yazan. Hayat ikimizi de farklı yollara koydu bağımız tamamen koptu zaman içinde. Sadece güzel  anılara dönüştü yaşananlar.

SANATÇI GÖRSELİ