BETÜL BAŞAK – MAVİ

BİLGİ

Ajans : Kınay Production
Web Site : https://www.youtube.com/watch?v=-M8nfdeMm5w

 

KARŞILAŞMALAR

Betül Başak’ın ilk albümü olan “Karşılaşmalar” 9 şarkıdan oluşuyor. Kayıtları bir yılda tamamlanan albüm 17 Kasım 2017’de dinleyici ile buluşacak. Erekli&Tuç Stüdyo’da kaydedilen şarkıların düzenlemeleri Mert Tunçmakas tarafından yapıldı. Yer yer ve jazz soundlarının da kullanıldığı, alternatif olarak nitelendirilebilecek albümde, Akın Eldes, Kağan Yıldız, Şenova Ülker gibi Türkiye’nin ünlü müzisyenleri de çaldı.

Betül Başak’ın kendi söz ve besteleri dışında, albümde Edip Cansever ve Metin Altıok’a ait şiirler ve Bertan Başak’ın da iki bestesi yer alıyor.

Betül Başak’ın akademik ve mesleki arkaplanından izler taşıyan albüm; samimiyeti, dinginliği ve coşkusuyla aynı zamanda iyi bir yol albümü olarak, dinleyicilerin beğenisine sunuldu.

 

 

BETÜL BAŞAK

Bursa’da doğdu ve üniversite öğrenimi için İzmir’e gidene kadar Bursa’da yaşadı. Ege Üniversitesi Klasik Arkeoloji bölümünden mezun oldu ve İTÜ Sanat Tarihi Bölümünde yüksek lisansını tamamladı.

Lise yıllarından itibaren tüm eğitim ve profesyonel meslek hayatı boyunca korolarda ve kendi kurduğu küçük gruplarda şarkı söyledi, Yazdığı şarkıları ve şairlerin şiirlerinden bestelediği şarkıları 2016 yılında kaydederek “Karşılaşmalar “isimli albümde topladı.

Halen profesyonel rehber olarak kültür turları yapmaktadır, şarkı yazmaya ve söylemeye devam etmektedir.

 

SANATÇI GÖRSELİ

ŞARKI SÖZLERİ

1.