Bülent Ünal – El Vurup Yaremi İncitme

BİLGİ

Ajans : Kınay Production
Web Site : https://www.youtube.com/watch?v=CmBfusP8gbU

BİYOGRAFİ

Bülent Ünal 1974 yılında Aydın’da doğdu. Müziğe ilkokul yıllarında bağlama çalarak başladı, sonraki yıllarda gitara yöneldi.
İstanbul’a 1996 yılında kendi müzik grubuyla geldi. Uzun yıllar bir çok tanınmış sanatçı ve grupla beraber Türkiye ve Avrupa’nın pek çok kentinde konserler verdi.

Sanatçı sahne performanslarının yanı sıra söz yazarlığı, bestecilik, aranjörlük, film ve belgesel müzikleri yapmaktadır.

2017 yılında ‘Eşik’ albümünde deyişleri bir araya getirdi.

Eserleri yine akustik formda düzenleyerek bir araya getirdiği ikinci  albümü ‘Tevâli’  Kınay Production etiketiyle dijital platformlarda ve müzik marketlerde yerini alacak.

 

 

Bülent Ünal was born in Aydın in 1974. He started music with baglama, and he tend to guitar in the following years. He came to Istanbul in 1996 with his band. For many years he has performed with many famous artists and groups in many cities of Turkey and Europe. In addition to his stage performances, he is also a song writer, composer, arranger and makes film and documentary music. He finished his first album ‘Eşik’ in 2017.

His second album Tevâli in which he composed and arearranged the songs with his acoustic guitar will soon be available on all digital platforms and music markets with the Kınay Production label.

 

BASIN BÜLTENİ

Bülent Ünal’ın ikinci albümü ‘Tevâli’ ilk albümün devamı niteliğinde, eserleri akustik formda düzenleyerek bir araya getirdiği yepyeni bir proje. Genelde bağlama, kopuz gibi sazlarla dinlemeye alışık olduğumuz deyişleri, türküleri ve bu formdaki besteleri modernize ederek farklı bir bakış açısıyla yeniden yorumluyor.

Bu eşsiz coğrafyadan süzülerek gelen seslerin,nefeslerin ve deyişlerin bazılarını topladığı albümde müzisyenin kendisine ait 3 bestesi var. Bunlardan ikisinin sözleri de yine kendisine ait. 9 şarkıdan oluşan albümün aranjeleri, kayıt ve mixleri yine Bülent Ünal imzası taşıyor.

‘Tevâli’  Kınay Production etiketiyle tüm dijital platformlarda ve müzik marketlerde müzik severlerle buluşacak.

 

SANATÇI GÖRSELİ