Burcu Dursun – Al Sardunya

BİLGİ

Ajans : Kınay Production
Web Site : https://www.youtube.com/watch?v=hCtFMEb5jXA

Burcu Dursun

04 Şubat 1992   tarihinde  Edremit/ Balıkesir´de doğdu. Ailenin ilk ve tek çocuğudur.  İlkokulu Akçay´da okudu. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin müzik bölümünü kazanarak ortaokuldan itibaren çok sevdiği müzik hayatına başlamış oldu. Müziğe olan ilgisi çok küçük yaşlarda annesi tarafından fark edildi. İlkokulda enstrüman ve solfej dersleri almaya başladı. Ortaokul ve devamında da piyano ve ana sanat dalı olan obua ile devam etti.

Müzik çalışmalarının yanında eğitimini sürdürdüğü Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarına babasının beklenmedik ani ölümü sebebiyle ara verdi.  Halen lisans eğitimini sürdürmektedir.

Bu arada hayatını devam ettirebilmek adına çeşitli yerlerde çalıştı,sahne aldı. En büyük hayali sesini geniş kitlelere duyurabilmekti.

Müzik hayatına  “Al Sardunya” isimli sıngle çalışması ile giriş yapan sanatçı   ‘Sadece bu parçada değil ileride ki tüm parçalarda kalbimi sonuna kadar açmakta hiç tereddüt etmeyeceğim  çünkü müzik benim hayat tarzım diye ifade ediyor.

Evcil hayvanlara ve kitap okumaya düşkün olan Burcu Dursun, sağlıklı yaşam için pilates, fitness ve yürüyüş yaparak zihnini rahatlattığını düşünüyor.

SANATÇI GÖRSELİ

ŞARKI SÖZLERİ