Deli Müjgan – Gel Yine

BİLGİ

Ajans : Kınay Production
Web Site : https://www.youtube.com/watch?v=jij_i5jG890

DEJAVU BİYOGRAFİ

1999 yılının ekim ayında kurulan DEJA-VU, yerli ve yabancı bilinen şarkıları yorumlayarak işe başladı. Bir süre sonra beste çalışmalarına yoğunlaşan, seneler içerisinde birçok organizasyonda sahne alan ve birçok eleman değişikliği yaşayan DEJA-VU, verdiği konserlerin yanı sıra yayınladığı 4 adet demo ile ismini Ankara sınırları içerisinde bir hayli duyurdu.

 

Ankara sınırları kendisine dar gelmeye başlayan DEJA-VU,  ismini tüm Türkiye’ye duyurmak için harekete geçerek ‘Kendin Coş’ adlı şarkısıyla 9.  Efes Dark ROXY Müzik Günleri’ne katıldı. Bu yarışmada birinci olarak adını geniş kitlelere duyurma yolunda ilk adımı atan DEJA-VU, yarışmanın getirdiği yüksek referans ile Ankara dışındaki şehirlerde de tanınmaya başlandı. 

 

2005 yılına gelindiğinde grup, yıllar boyunca biriken bestelerini bir albümde toplamak için hazırlıklara başlayarak 8 Şubat 2005’te Oğuz Kaplangı yapımcılığında albüm kayıtlarına girdi. “Kendin Coş”  adını verdikleri ilk albümlerini 27 Haziran 2005 tarihinde Elec-trip Records etiketiyle piyasaya sürdü ve bu albümden başta ‘Kendin Coş’ olmak üzere 4 şarkıya video çekildi. Çıkış parçası ‘Kendin Coş’, Dream TV’de 4 hafta boyunca top 10 listesinde 1 numarada kaldıktan sonra MTV World Chart Express’e de girmeyi başardı.

 

DEJA VU, 2007 yılına kadar medyanın yanı sıra sayısız organizasyonda ve festivalde boy gösterdi. Büyük ilgi gören “Kendin Coş” albümü sonrası, beklentilerin artmasıyla çalışmalarına devam eden DEJA VU’ da, emektar davulcuları Barış Bilge’nin 2007’nin temmuz ayında eğitimi nedeniyle gruptan ayrılması sonrasında Oktay Fıstık gruba dâhil oldu ve çalışmalara hız verildi. 2008 yılında çıkacak 2. albümleri için kayıtlarını devam ettiren DEJA VU, bu albümde yer alacak ‘Aşk Nereye Kadar’ şarkısına, 2007 Kasım ayında bir de video çekerek single olarak internet üzerinden yayınladı.

 

DEJA-VU İlerleyen süreçte Bas gitaristleri Tolga Nemutlu’nun da eğitim için gruptan ayrılmasıyla yeni bas gitarist arayışına girdi ve birçok ünlü isimle çalışmış olan Metecan Mete ile 2009 da yollarını birleştirdi ardından 2. albüm için Ankara da stüdyoya girdi.

 

  1. DEJA-VU albümü “Sinir Ötesi Operasyon” Nisan 2010 da Parabol Productions tarafından yayımlandı ve raflardaki yerini aldı. Bu albümden “Sahte Gözyaşı” adlı şarkıya video çekildi ve bu video yine güzel bir başarı yakalayarak 1 ay boyunca medyada fazlasıyla gösterildi.

 

DEJA-VU “Sinir Ötesi Operasyon” albümünün 2. Videosunu “Sistem” şarkısına çekti. Yönetmenliğini Nazmi Özdil’in yaptığı video tarzıyla Türkiye’nin en değişik ilk 5 videosu arasına girdi.

 

2015 senesinde DEJAVU 3. Albümü “DÜNYA VARMIŞ” Anadolu Müzik etiketiyle yayınlandı. Albümün ilk ve tek videosu bir sanat müziği yorumu olan Duydum Ki Unutmuşsun adlı şarkıya çekildi.

 

2017 senesinde Metecan Mete gruptan ayrıldı ve yerine kıymetli müzisyen Cüneyt Karayalçın Basgitara geçti.

 

DEJAVU DİSKOGRAFİ

 

2005 KENDİN COŞ  – ELEC-TRIP RECORDS

2007 AŞK NEREYE KADAR (Tekli)  –  SELF RELEASE

2010 SİNİRİ ÖTESİ OPERASYON – PARABOL PRODUCTIONS

2015 DÜNYA VARMIŞ  –  ANADOLU MÜZİK

2018 MNYK (Tekli) – KINAY PRODUCTION

 

SANATÇI GÖRSELİ

ŞARKI SÖZLERİ