Fezadan – Hesapta Yoktu

BİLGİ

Ajans : Kınay Production
Web Site : https://www.youtube.com/watch?v=2-N-A5lYJOI

BASIN BÜLTENİ

Uzak, mesafe ihtiyacından ortaya çıkmış bir şarkı. Birlikteliğin yanında gelen sevginin dışında olumsuz yönlerin etkisini anlatıyor. Hem istemenin hem de istememenin anlatıldığı bir parça.

Temelleri 2012 yılında Emre Yılmaz, Eren Gürses ve Tufan Arıkan tarafından İstanbul Üniversitesi’nde atılan grup, sonradan Ömer Faruk Gök’ün de katılımıyla müzik kariyerine başladı.

2017 yılının ortalarına gelindiğinde Emir Ünalan’ın katılımıyla nihai kadrosunu tamamlayan grup, Fezadan olarak yola çıktı.

Grup 2017 ortalarında Kınay Production çatısı altına girdi. 25 eylüle gelindiğinde “Maria” adlı şarkısını Kınay Production etiketiyle dijital platformlara servis etti.

Maria, Sabahattin Ali’nin Kürk Mantolu Madonna’sından etkilenip, esinlenerek oluşturulmuş bir şarkı. Ne kadar bir sevgiliye ya da bir kişiye yazılmış gibi gözükse de Maria bir iç dünyaya dönüş, kendine dokunuş şarkısı.

Miksleri ve mastering çalışmaları Kerem Çakıroğlu’na ait olan grubun ilk klibi Maria’nın çekimleri Drum & Bass Stüdyo’su ve Galata’da yapıldı.

Emre Yılmaz

İlkokulda klavye çalarak müzikle tanıştı. Birkaç yıl sonra gitarı ana enstrümanı olarak seçip çeşitli gruplarda çeşitli müzik türleriyle ilgilendi. İstanbul Üniversitesi Kültür Kulübü’nde tanıştığı Fezadan üyeleri ile 2012 yılından beri çalmakta.

Eren Gürses

Müzikle ilgilenen bir babanın oğlu olarak gitar çalmaya küçük yaşlarda başladı. Üniversite eğitimi için geldiği İstanbul’da, okuduğu bölümde, Fezadan üyeleri ile tanıştı ve o yıllardan bugüne İstanbul’da çeşitli bar ve festival sahnelerinde Fezadan ile birlikte sahne aldı. Grubun en eski üyelerinden biri olarak, Fezadan ile müzik yapmaya devam etmekte.

Ömer Faruk Gök

Müziğe orta okul yıllarında klasik gitar ile başladı, kısa süre sonra ilgisi bateriye yöneldi. Lisede Özel İzmir Amerikan Koleji’nin düzenlediği Türkiye Liselerarası Müzik Yarışması’nda çaldığı orchestra, beste dalında 3. olunca müziğe daha sıkı tutundu. Üniversite eğitimi için geldiği Istanbul’da müzikle daha yoğun şekilde ilgilendi ve yolu Fezadan üyeleri ile kesişti.

Tufan Arıkan

Müzik hayatına 11 yaşında klasik gitarla başladı. 17 yaşında isim benzerliğiyle bir liseden yanlışlıkla konser talebi almasıyla bir deneyime adım atmış oldu. Bir grup kurdu ve bas gitarist olarak görev aldı. 2005 yılında Hash isimli grupla çalmaya başladı, devamında birçok grupla çalmaya devam etti. İstanbul’a gelmesinden bir süre sonra Fezadan’ın kurulmasında büyük rol oynadı.

 

 

SANATÇI GÖRSELİ

ŞARKI SÖZLERİ