HAKAN ÜNGÖREN – GÖNÜL

BİLGİ

Ajans : Kınay Production
Web Site : https://www.youtube.com/watch?v=hsoLvrITDp0

Doğum Yeri ve Tarihi: Karabük / 12.04.1986

Instagram: hakanungoren  (https://www.instagram.com/hakanungoren/)

Facebook: hakanungoren  (https://www.facebook.com/hakanungoren/ )

 

1) Müziğe ilgin ne zaman başladı?

Müziğe ilgim 6 yaşımdayken bir komşumuzun evindeki piyanonun başına oturduğumda başladı. O an en sevdiğim oyuncağımı bulmuş gibi hissettim. Sonrasında her müzik aleti gördüğümde elime alıp çalma isteği duyduğumu hatırlıyorum. Bizim evimizde herhangi bir müzik aleti olmadığından paket lastiklerini gerip kendimce notalar çıkarmaya çalışırdım. Tabii her çocuk gibi sesimi keşfetmek için şarkılar da söylüyordum. Şu an retro sayılan teknolojiyle, kasetçalarda evde kullanılmayan kasetlere ses kaydı yapardım. 15 yaşımda biriktirdiğim tüm paramla ilk gitarımı aldım. Sonraki süreçte kendi çabalarımla gitar çalmaya ve şarkı söylemeye devam ettim…

 

2) Kendini bu alanda geliştirmek için profesyonel destek aldın mı?

 

Hayır, profesyonel bir destek almadım. Sadece 2016 yılında 1 sene boyunca şan egzersizleri için profesyonel bir vokal koçu ile çalıştım. Bunun yanı sıra üniversite yıllarım boyunca TEGV’ de gönüllü eğitmen olarak gitar dersleri verdim.

 

3) Müzik/ sahne deneyimlerinden bahseder misin?

 

İlk sahne deneyimimi 16 yaşımdayken, bir gençlik kampında sahneye çıkarak yaşadım.  Lise hayatım boyunca da Safranbolu’da çeşitli barlarda program yaptım. 19 yaşımda internette düzenlenen bir beste yarışmasına kendi şarkımla katılıp 6.oldum. Üniversite yıllarım boyunca da zaman zaman sahneye çıktım. 2011 yılında Star Akademi yarışmasının seçmelerine çağrıldım ve internet üzerinden yapılan oylamada 1. oldum. 2014 yılında arkadaşlarımla ‘’Matah’’ adlı müzik grubunu kurduk.  Matah grubuyla en son 2015 yılında Kadıköy’de bir barda sahne aldım. Son zamanlarda vaktimi daha çok kendi söz ve bestelerimi yazıp, evde kurduğum stüdyomda kayıt yaparak geçiriyorum.

Kınay Production tarafından düzenlenen Biyetenek adlı ses ve beste yarışmasında yapılan internet oylaması sonucunda ilk 10’a seçilerek büyük finalde IF Performance Hall Beşiktaş’ta sahne aldım.

 

4) Müzik senin için ne ifade ediyor/uzun vadede planların nelerdir?

 

Müzik varoluşumu tamamlayan bütünün en önemli parçası. Hayatımın her anını anlamlı kılıyor diyebilirim. Yaşam enerjimin bu kadar güzel bir forma dönüşmesi, duygularımı ve düşüncelerimi ifade etmeme yardımcı olması da cabası… Hayatım boyunca da çalışmalarıma devam etmeyi ve kendimi sürekli geliştirmeyi hedefliyorum. Uzun vadede planım bestelerimin kayıtlarını tamamlayıp yayınlamak.

BİYOGRAFİ

12 Nisan 1986 tarihinde Karabük’te doğdu. Müziğe ilgisi henüz 6 yaşındayken piyano ile başladı. Yenişehir İlkokulu’nu tamamladıktan sonra 1997 yılında sınavlarda başarılı olarak Karabük Anadolu Lisesi’ne devam etti. Anadolu lisesi yıllarında beste yapmaya ve 15 yaşında gitar çalmaya başladı. Lise yılları boyunca turistik Safranbolu ilçesinde çeşitli mekanlarda müzik yaptı.

2004 yılında Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü kazanarak İstanbul’a taşındı. Üniversite yılları boyunca beste ve sahne çalışmalarına devam etti. 2011 yılında Star Akademi yarışması seçmelerine çağrıldı ve internet üzerinden yapılan oylamada 1. oldu. 2014 yılında İnanç Yavuz, Celal Güllüoğlu, Tuna Yavuz ve Cemil Doğruoğlu ile ‘’Matah’’ adlı müzik grubunu kurdu.  Matah grubu ile 2015 yılında Kadıköy’de sahne aldı.

Kınay Production tarafından düzenlenen Biyetenek adlı Türkiye’nin en büyük ses ve beste yarışmasında yapılan internet oylaması sonucunda ilk 10’a seçilerek büyük finalde IF Performance Hall Beşiktaş’ta davulda Fulya Bakioğlu, bas gitarda Celal Güllüoğlu ve elektro gitarda İnanç Yavuz ile sahne aldı.

Yarışma sonrası Kınay Production tarafından söz ve bestesi kendine ait olan “Gönül” adlı şarkısının tüm dijital platformlarda yayınlanmasına karar verildi. Şarkının kayıt ve mix çalışmaları Volkan Konuk önderliğinde Kadıköy 46 Hertz stüdyosunda gerçekleştirildi. Mastering çalışması Özgür Yurtoğlu tarafından tamamlandı.

Söz ve beste çalışmalarına devam etmekte olup yayınlanmamış 100’ün üzerinde bestesi bulunmaktadır. Özel bir sigorta şirketinde Proje Yöneticisi olarak kariyerini sürdürmektedir.

 

 

 

 

SANATÇI GÖRSELİ

ŞARKI SÖZLERİ