MAKTUL – YAŞANMIYOR YOKLUĞUNDA YAR

BİLGİ

Merhaba, ben Maktul(İsmail Hakkı Arzı)..

Yaşım 22, Lise Mezunuyum, 2013’den beri müzik ile uğraşmaktayım. Küçüklüğümden beri müzik ile iç içe bir yaşantım oldu kendi kendime bazen kısık ses, bazen bağıra çağıra şarkı söylerdim. İyi gelirli bir insan değilim. Doğuştan şansım olmadı bu konuda. Ancak aileme ne kadar teşekkür etsem azdır. Müzikal anlamda pek çok farklı mekanlarda mecralarda yer aldım. Örneğin 2014-15 sularında Çekmeköy Halk Korosu’n da bağlama ile görev almıştım. Onun dışında 2016 sularında
Mavi Karadeniz Tv’de Metin Çay Programında kendi eserimi seslendirmiş bulundum. Yine 2016 yılında kısa bir dönem bağlama eğitmenliği yaptım. Daha sonrası askerlik görevi vesaire olarak devam etti. Özgün Müzik,Türk Halk Müziği, bilimum müzik türlerini icra ediyorum. Bunların dışında yabancı parçaları da kulağım hakim olduğu şekilde icra edebiliyorum. Artık sanatımı güzel yerlerde icra edebileceğimi umuyorum bu yola baş koymaya hazır olduğumu hissediyorum.
Saygı,sevgilerimle….

 

BASIN BÜLTENİ

 

Türkü Tadında  şarkısı ‘’Yaşanmıyor Yokluğunda ‘ ’ heryerde!

 

Sanatçı Maktul’ün İlk tekli çalışması ‘’Yaşanmıyor Yokluğunda ‘’ isimli eseri  Kınay Production etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Sesinin özel tınısıyla sanki derin bir türkü dinliyormuşuz hissi yaratan Maktul , yaptığı aşk besteleriyle sesini harmanlayarak , hem yeni dönem müzik dinleyenlerini hem de türkü severleri sesiyle alıyor.

Mahlasıyla dikkatleri çeken Maktul, ‘’Yaşanmıyor Yokluğunda ‘’ şarkısıyla dinleyenlerden tam not alıyor . Sesinin tınısıyla eskilere götüren mahlası Maktul olan İsmail Hakkı Arzı,  şarkısında da , müzikal anlamda eskilerde aradığımız  tatları ‘’yaşanmıyor yokluğunda adlı eserinde hissettiriyor.

İlk beste çalışmasıyla yükselişe geçen Maktul , ilk çıkış parçasını ‘’Yaşanmıyor Yokluğunda’’ şarkısıyla yaptı. ‘’Yaşanmıyor yokluğunda ‘’ şarkısının uğur getireceğini düşünen Maktul , dinleyenleri etkilemeyi başarıyor.

Hayattan tat almayan bir aşığı anlatan ilk tekli çalışması ’Yaşanmıyor Yokluğunda’’  şarkısının klip hazırlıkları devam ederken, çok yakın zamanda 15 milyon netd izleyecisinin beğenisine sunacak.

Diğer yandan ikinci şarkısını belirleyen sanatçı, Düşlerimin Parçasısın adlı eserini kitlesini büyüterek devam edecek.

Eserlerini büyük kitlelere duyurmak için sürekli söz müzik yapan başarılı sanatçı adından sıkça söz ettirerek eserlerini dinleyenlerle buluşturacak .

Her bestesinde kitlesini artırmayı hedefleyen başarılı isim Maktul, şarkılarında herkesin ortak dilini ve hislerini anlattığını ifade ediyor.’’ Bestelerimde herkes kendinden bir ses duyacak, çok tanıdık gelen hisleri yaşıyacaklar.

 

 

SANATÇI GÖRSELİ